За кордон із собакою. Правила
Плануючи подорож за кордон разом зі своїм чотириногим улюбленцем, необхідно ретельно ознайомиться з низкою законів та рекомендацій з вивезення тварин за межі своєї країни. Так само не зайвим буде дізнатися, які саме документи вимагають митні органи країни, яку ви збираєтеся відвідати, і на що там звертають особливу увагу.
Як правило, оформлення необхідних виїзних документів для собак займає не один тиждень, тому розпочати підготовку рекомендується за місяць. Для вивезення собаки в країни Східної Європи знадобляться наступні документи:
- Довідка про відсутність племінної цінності, або родовід тварини;
- Мікрочіп або особливе клеймо
- Ветеринарний паспорт тварини
- Медична довідка, форма №1
- Переносна (у разі проїзду державним транспортом) або стаціонарна клітка
- Багажний квиток (для провезення тварини залізницею або авіалініями)
Якщо ви придбали гарячу путівку в компанії https://moreturiv.lviv.ua/garjachi-tury-lviv/, то потрібно знати, що насамперед, митні органи акцентують увагу на медичних документах собаки. У ветеринарному паспорті зазначаються всі щеплення, зроблені вашій тварині перед виїздом за кордон.
Нормативними документами передбачено тільки одне обмеження по терміну давності щеплень - це щеплення від сказу. Ця ін'єкція повинна бути проведена не менш, як за 30 днів до вивозу собаки, але не більше, ніж річної давності.
Що стосується форми №1 - її видає санітарно - ветеринарна служба міста чи селища, в якому проживає тварина. Довідка дає висновок про стан здоров'я собаки на момент її отримання, відсутність у неї гельмінтів. Форму №1 не слід брати завчасно, термін її дії лише 3 дні. Обов'язково переведіть довідку як мінімум на дві мови - англійська або німецька, і на мову тієї країни, куди ви збираєтеся виїжджати (це бажано). Переклад має бути завірений офіційно.
Якщо собака вивозиться в країни Східної Європи
Обов'язковим документом для вивозу з країни є підтвердження того, що тварина не представляє племінної цінності. Цей документ зазвичай оформляється у клубі службового собаківництва або Федерації любительського собаківництва.
Породисті екземпляри тварин з родоводом повинні бути чіповані або у них має бути іменне клеймо. Це клеймо або номер мікрочіпа прописуються у ветеринарній книжці собаки.
Необхідно ознайомиться з правилами прийому собаки в тій країні, куди ви прямуєте. Наприклад, до Німеччини категорично заборонено ввезення собак бійцівських порід , а щоб перевезти тварину в Австралію необхідно отримати дозвіл їх карантинної служби.
Для вивезення собаки до Німеччини крім перерахованих вище документів потрібно відмітка у ветеринарному паспорті, яку саме вакцину від сказу вводили собаці. На лист ветеринарного паспорта клеїться серії, номера препаратів вакцинації, адреса клініки, де вона проводилася, а так само особисті дані та підписи ветеринарного лікаря.
Обов'язковою умовою перетину кордону з Німеччиною на автомобілі є наявність клітки для вашого вихованця. Це може бути невелика переносна сумка - клітка, якщо собака невеликих розмірів, і ставиться вона в салоні машини. Або клітка, яка встановлюється в багажнику або на задніх сидіннях автомобіля, якщо вихованець великої породи. Обов'язковими є також наявність повідка, ошийника і намордника.
Ну і не забудьте про те, що вашу тварину треба в дорозі годувати. У будь-якому випадку, збираючись провести відпустку за кордоном разом зі своїм чотириногим другом - про те, як законно і правильно його вивезти, необхідно подбати хоча б за місяць.